Backstage z focení: mravenčí pohled

26.03.2020

Možná Vám neunikly fotky, které byly foceny z mravenčího pohledu. Napadlo mě, že bych Vás mohla prostřednictvím tohoto článku pozvat za fotoaparát a povyprávět Vám, jak takové nápady v mé hlavě vznikají. Tak jdeme na to! 

Appka, kde nejvíc hledám inspiraci, a je mou jednoznačně nejoblíbenější, je PINTEREST. Není asi den, kdy bych tam aspoň na pět minut nekoukla. Jednoho dne jsem tam zahlédla fotky, které byly foceny z podhledu. Mezi zakázkovým fotografováním se chci věnovat i svým osobním projektům. Rozšiřuje Vám to obzory. Tak jsem si řekla: "proč ne, takové focení nevyžaduje velké přípravy a vypadá dobře!". Pustila jsem se do plánování. 

K focení potřebujete hlavně nápad, modelku a místo. Nápad jsem popsala výše, takže bylo zapotřebí ještě sehnat modelku a místo. Modelku jsem poptala na fotografické skupině na FB. S místem to bylo jednoduché, protože požadavky nebyly extra složité. Fotit z podhledu se dá prakticky kdekoli. A Praha nabízí mnoho možností. Tak jsem se rozhodla pro Heroldovy sady. 

Ok, nápad máme, modelku také a místo na focení také. Teď domyslet detaily. Ty jsem si vypsala do prezentace. Ta se bude hodit jak pro mou představu, tak i pro představu modelky, co ji bude čekat a co si má sebou hlavně vzít. 

A pak už následoval "náčrt" jednotlivých scén, které bych ráda zakomponovala do fotografování. Podle místa (projela jsem si přes Google Maps) jsem se rozhodla, kde a co budeme fotit a přidala k tomu fotky pro inspiraci. 

Mrzí mě, že na hřišti nebyla přesně taková síť, jak je vidět na obrázku uprostřed na 5. stránce. Myslím si, že fotky by na takovém místě byly hodně zajímavé. Ale aspoň si tento nápad můžu nechat na další focení.

Jak focení zhruba vypadalo, se můžete podívat ve videu, které jsem pro Vás zpracovala. :) Jde o mé první video, tak snad se Vám bude líbit.

Moc bych chtěla poděkovat Elišce! Je to hotová profesionálka. Vše si připravila přesně tak, jak jsem si přála. Pózovat umí sama bez vedení, takže se mi s ní spolupracovalo bez chyby! :)

Jsem moc ráda, že jste si článek přečetli až sem! Budu moc ráda, když mě budete sledovat. :)

Pokud si chcete zamluvit focení, napište mi sem. :)