Jak se připravit na portrétové focení

22.11.2018

Spousta z Vás absolvuje focení poprvé. Proto jsem se rozhodla pro Vás sepsat malý seznam toho, co by jste měli udělat, aby Vaše fotky byly mnohem lepší. Jsou to body, které doporučuji především já, pro focení se mnou. Snad Vám to pomůže se lépe připravit a na focení dorazíte s větší jistotou. :)

  • Nejdůležitějším bodem je jednoznačně SPÁNEK a DOBRÁ NÁLADA. Je potřeba, aby jste se na focení těšili. Den focení věnujte relaxu. Neměli by vás rozptylovat starosti. Proto si raději neplánujte nic důležitého. Užívejte si jen péče vizážistky a mé péče.
  • Pozornost věnujte i VLASŮM, je potřeba aby byly svěží, umyté a pokud si vlasy barvíte, tak doladit odrosty.
  • Nesmí se zapomenout ani na úpravu OBOČÍ, vytrhat, poupravit a dodat tvar.
  • Myslím, že víte sami, že je důležitá DEPILACE nohou, ale tak 2-3 dny před focením, aby nohy nebyly samý pupínek. :) Však to známe :D
  • Pokud se jedná o focení klasických portrétů, zvolila bych jen decentní úpravu NEHTŮ, tzn. francouzskou manikúru nebo bezbarvý lak, nehty pak budou vypadat pěstěně.
  • A co sebou zabalit za OBLEČENÍ? V jednoduchosti je krása, proto dávám přednost jednobarevnému oblečení. Fotky prozáří veselé, pastelové barvy nebo v některých případech i černá. Ale pastelové barvy jsou mnohem slušivější. Hlavně žádné potisky a nápisy například na tričkách. Vhodné jsou například i bolerka, vestičky nebo svetříky, které se dají různě kombinovat. Můžete sebou zabalit i šatičky. Hezky vynikne například krajka.
  • BOTY jsou také součástí každé fotky. Proto by bylo dobré, kdyby jste měli v záloze nějaké sandálky, baleríny, boty na podpatku nebo kozačky. Pokud nebudeme fotit sportovní styl, tak botasky nechte doma. :)

  • Další důležitou součástí, pro mě možná nejdůležitější jsou DOPLŇKY. Nemusí to být příliš výrazné doplňky, aby neodváděli pozornost od vás. Určitě bychom využili naušnice, náramky, šátky, různé doplňky do vlasů nebo klobouky, ale třeba i deštníky, škrabošky, vějíře a mnoho dalšího. Určitě se najde ten správný okamžik, kam doplňky zakomponovat.
  • Během focení můžeme vyzkoušet i různé ÚČESY, proto si sebou vezměte doplňky do vlasů, kartáč na vlasy i fixační sprej.
  • Na focení je možné si zajistit vizážistku, která se postará o bezchybné LÍČENÍ. Vizážistka je ta, která vás dokáže zkrášlit, zvýraznit vaše přednosti a potlačit nedostatky. I já mohu vizážistku nabídnout. Spolupracuji se Zuzkou Hejdukovou, která má nespočet nápadů. 

Doufám, že Vám tyto body trochu pomohly a zodpověděly všechny důležité otázky co před focením a na samotné focení. Kdyby přece jen ne, napište mi, vše projednáme :)